PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy
LINIUS®
(04.08.09)
Představujeme Vám fasádní lamelový systém Linius, který naše společnost uvádí na český trh.

TOPFIX®
(17.06.09)
Topfix® je první šikmá ochranná clona proti slunci s použitou revoluční technologií: kombinace známé technologie Fixscreen® a napínacím systémem Dyneema®.Naši partneři:

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy
Solární lak HEATSHIELD®
Jedná se o velmi účinnou ochranu průmyslových budov proti přenosu složek solární energie pronikající plastovými výplněmi (polykarbonát,akrylát,PVC) a skleněnými výplněmi zasklených ploch.

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy Tuto technologii snížení prostupu tepelné složky slunečního záření zasklenou plochou lze aplikovat jak na staré, tak i na zasklené plochy právě nainstalované.

APLIKACE:
Aplikace se provádí nástřikem, nebo jiným vhodným způsobem nanášení na dobře očištěnou a odmaštěnou plochu výplně zasklené plochy z venkovní strany tohoto zasklení.

ÚČINNOST:
Účinnost této technologie (snížení průchodu tepelné energie zasklenou plochou) se pohybuje v rozmezí 45-60%. To znamená, že plocha opatřená tímto solárním lakem zadrží až 60% dopadajícího záření.

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy Podstatný je také fakt, že výraznou měrou ovlivňuje intenzitu oslnění světelným zářením, která značně ovlivňuje psychiku a pracovní pohodlí uvnitř budovy. Toto oslnění vzniká zejména u strukturních polykarbonátových desek, kde se projevuje efekt lomu světla na jednotlivých dutinách, který způsobuje „pásový oslňovací“ efekt.

Je vhodná zejména na kolmé průmyslové stěny nebo na střešní světlíky. Životnost takto upravených ploch se pohybuje v rozmezí 7-15 let, poté se začíná zvětšovat propustnost světla a nátěr je třeba renovovat.

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy
Solární lak na plastové výplně prosvětlovacích otvorů

PELZ - stínící technika, zastínění, slunolamy Tento lak je obsahuje 99,9 % hliníkový extrakt se zrnitostí 0,5 mikron, díky kterému jsou velmi účinně odráženy složky slunečního záření v oblasti „blízkého infra“, což je v podstatě tepelná složka slunečního záření.

Jedná se o velmi účinnou ochranu průmyslových budov proti přenosu složek solární energie pronikající zasklenými plochami.

Tuto technologii snížení prostupu tepelné složky slunečního záření zasklenou plochou lze aplikovat jak na staré, tak i na zasklené právě nainstalované plastové výplně (polykarbonát, akrylát, PVC)

APLIKACE:
Aplikace se provádí nástřikem, nebo jiným vhodným způsobem nanášení na dobře očištěnou a odmaštěnou plochu výplně zasklené plochy pouze z venkovní strany tohoto zasklení. Lak se nanáší ve čtyrech vrstvách. Dvakrát se nanáší vrstva laku s hliníkovým extraktem a dvakrát se lakuje transparentním lakem pro ochranu před povětrnostními vlivy- moderní zařízení umožňují nanášení obou složek současně- předpokladem je stálé míchání obou složek.

Nelze však aplikovat na skleněné plochy - je určen pouze na polykarbonátové výplně.

ÚČINNOST:
Velmi účinná ochrana před nežádoucími účinky tepelné složky slunečního záření,kterou lze velmi jasně vyjádřit následujícími hodnotami:
solární energie: odražená 55%, pohlcená 17%, procházející 28%
souhrn odražené a zpět vyzářené solární energie: 72%
propustnost viditelného spektra slunečního záření 35 %
koeficient stínění : 0,26
procházejí UV : do 4%

Podstatný je také fakt, že výraznou měrou ovlivňuje intenzitu oslnění světelným zářením, která značně ovlivňuje psychiku a pracovní pohodlí uvnitř budovy. Toto oslnění vzniká zejména u strukturních polykarbonátových desek, kde se projevuje efekt lomu světla na jednotlivých dutinách, který způsobuje „pásový oslňovací“ efekt.


Pelz.cz - Copyright © 2008, Všechna práva vyhrazena
Tvorba www stránek - Nechte si udělat levné a kvalitní stránky - SEO optimalizace
Partneři: - Stínící technika | Horizontální žaluzie |
TOPlist